Przejdź do treści

Wymiana polsko – niemiecka

Pozdrowienia z polsko-niemieckiej wymiany młodzieży!

Uczniowie naszego liceum wraz z rówieśnikami z Gimnazjum im. Marie Curie w Dreźnie od wczoraj kontynuują wyjątkowy, wspólny projekt. To doskonała okazja do rozwijania umiejętności językowych oraz bliższego poznania kultury i tradycji naszych sąsiadów.

Uczestnicy wymiany odkrywają uroki Drezna – perły baroku położonej w malowniczej dolinie Łaby. W programie zwiedzania znalazły się już m.in. rynek Starego Miasta, imponujący kompleks pałacowy Zwinger oraz słynny pomnik Złotego Jeźdźca, przedstawiający Augusta II Mocnego. Ogromną atrakcją była również interaktywna wystawa owadów.

Projekt został współfinansowany ze środków organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM).

Przejdź do treści