Przejdź do treści

„Magia czy nauka?”- pokaz doświadczeń chemicznych 👩🏻‍🔬🧪💥👨‍🔬

Uczniowie klasy 3ba biol-chem-ang : Kuba S. Oskar B., Zuzanna C., Karolina S., Anna P., Martyna Ch., Wiktoria J., Aleksandra J. pod opieką p. Ewy Trojan przeprowadzili pokaz efektownych doświadczeń chemicznych.

Zaprezentowano szereg reakcji, w tym widowiskowego „Ryczącego niedźwiedzia”, „Lokomotywę”, „Pastę słonia” oraz „Wulkan chemiczny”.

Program wzbogaciły eksperymenty z barwnymi zmianami roztworów – „Kameleon”, „Światła drogowe” oraz „Znikający błękit”. Widzowie mogli również zobaczyć „Płonące gwiazdy”, pokaz rozpuszczania styropianu w „Żrącym acetonie” oraz zabawne „Pompowanie gumowych rękawiczek” gazami powstającymi w wyniku reakcji. Pokazy udowodniły wysoką sprawność laboratoryjną klasy, były dynamiczne, bezpieczne i wzbudziły duże zainteresowanie widzów.

Przejdź do treści