27 maja klasa 3c1 wraz z wychowawczynią p. Moniką Tomczak oraz z p. Klaudią Małkiewicz wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Plakatu w Wilanowie. Jest to pierwsza tego typu placówka na całym świecie.
Nasza wizyta w Muzeum Plakatu w Wilanowie rozpoczęła się od malowniczego spaceru w stronę gmachu muzeum, tuż obok słynnego Zespołu Pałacowego.
Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie nowo otwartej ekspozycji stałej pt. „Plakat polski. Kolekcja”. Wystawa w świetny sposób ukazuje bogatą historię polskiej szkoły plakatu. Prace poruszają zróżnicowaną tematykę: od propagandy, przez wojnę i walkę o wolność, aż po afisze teatralne oraz filmowe..
Współczesna grafika użytkowa spotyka się tu z historią, a plakaty – często nazywane „lustrami epoki” – pozwalają odkryć, jak na przestrzeni dekad zmieniały się gusty, moda i przekaz wizualny.


